RymanówZdrój to nieliczne uzdrowiskoRymanów-Zdrój to nieliczne uzdrowisko umieszczone w północnej części Beskidu Niskiego. Występuje w cudownej dolinie potoku Tabor i otoczone jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Włożone w tamtej połówce XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w usuwaniu dzieci, i dodatkowo w dietach postaci z chorobami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz aparatów ruchu. Za chwilę założenia uzdrowiska uznaje się rok 1876 r., kiedy więc Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, jak wyraziło się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W pozostałych latach kierowane były sięgania kolejnych źródeł, którym przekazywałeś chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto budować uzdrowisko, które zadebiutowało na prezentacji fizycznej w Krakowie w 1882 r. Bardzo łatwo otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie występowały i wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, i ponad potokiem Tabor wytyczono ogród z ulicami spacerowymi. Z liczby zabudowy Rymanowa-Zdroju do polskich czasów zostało niewiele, ze sensu na obecne, że przetoczył się tędy front Plus także II wojny światowej. Dziś zobaczyć można kilka przebudowanych dość dużo uzdrowiskowych willi, w ostatnim Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz wybudowany w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z malowniczym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, przesuwającym się wzdłuż Taboru. Jest tu cisza i cisza, co wyróżnia snowi i dietom. Nowoczesne zabiegi medyczne można modyfikować spacerami po stronie. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z krzesłami odpoczynku. Robią one na okoliczne wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju czyli do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy wybranych z nich postawiono aparaty do zajęć, tworząc szlaki związane z siłownią na aktywnym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - własne miejsca z innymi wejściami z zewnątrz budynku, pozwalającymi wrażenie dyskrecji, komfortu oraz bezpieczeństwa pobytu.

Noclegi w pojedynczym miasto Rymanowa Zdroju w pobliżu Parku Zdrojowego, to świeża strefa uzdrowiskowa gwarantująca dobry sen, wzywająca do spacerów i aktywnego wypoczynku. Możliwość wykorzystania z ambulatoryjnych rymanów noclegi z wyżywieniem środków medycznych oferowanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia układają się z salonu, sypialni, w globalni wyposażonej kuchni lub aneksu kuchennego, łazienki oraz tarasu czy balkonu.

We ludzi miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do dyspozycji Państwa jest ogródek z środowiskiem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, wózki oraz ogólna pralka. Miejsca postojowe przy nieruchomości ceń na jezdni osiedlowej.

Najnowsze artykuły:

Top